Lilia drzewiasta - Czym jest, odmiany, uprawa, kiedy sadzić?

Lilia drzewiasta to roślina, która chętnie hodowana jest przez każdą osobę umiejącą docenić piękno przyrody. Jest to unikatowa roślina ogrodowa, która charakteryzuje się spektakularnymi, dużymi kwiatami. Zależnie od odmiany kwiaty te występują w przeróżnych kolorach i kształtach. Lilia drzewiasta jest wynikiem skrzyżowania dwóch gatunków. W związku z tym rośliny te rosną znacznie większe i wyższe. Kształt większości lilii drzewiastych można przyrównać do ogromnych dzwonków. Cechą charakterystyczną są duże pręciki z czerwonym pyłkiem. Jest to roślina, która sprawi, że każdy ogród nabierze wyjątkowego charakteru.
Lilia drzewiasta

Lilia drzewiasta - Odmiany

Lilia drzewiasta zależnie od odmiany charakteryzuje się różnym kształtem liści oraz barwą. Możesz natknąć się na kwiaty żółte, które pięknie rozświetlą każdy ogród. Są także odmiany białe, różowe, pomarańczowe. Możesz spotkać się także z kwiatami bordowymi oraz takimi, które mają dwa różne kolory. W ofercie sklepu sklep.cebulekwiatowe.pl znajduje się wiele różnych odmian lilii drzewiastej. W związku z tym każda osoba zainteresowana zakupem tej rośliny na pewno znajdzie w ich asortymencie interesującą odmianę. Ponadto lilie drzewiaste, które znajdują się w tym sklepie, mają bardzo atrakcyjną cenę.

Lilia drzewiasta - Uprawa

Lilia drzewiasta charakteryzuje się cebulkami średniej wielkości, ale zależnie od odmiany zdarzają się również inne rozmiary. Uprawa lilii drzewiastej należy do roślin nieszczególnie trudnych, gdyż jest to roślina odporna na większość szkodników oraz chorób. Poza tym jest to roślina, której niestraszne są niskie temperatury, a także inne trudne warunki atmosferyczne. Pamiętaj jednak, że lilia drzewiasta wymaga nieco innej pielęgnacji niż klasyczna odmiana lilii. W ofercie sklepu sklep.cebulekwiatowe.pl znajdziesz cebulki wysokiej jakości, które pozwolą Ci na zasadzenie tej pięknej rośliny w swoim własnym ogrodzie.

Kiedy sadzić lilie drzewiastą?

Lilia drzewiasta jest rośliną, której cebulki można zasadzić aż dwa razy w ciągu roku. Możesz uczynić to już wiosną lub dopiero jesienią. Jeżeli jednak postanowisz posadzić lilię drzewiastą jesienią - pamiętaj by zrobić to między końcem września a początkiem października. W innym wypadku możesz narazić cebulki na brak okazji do ukorzenienia się, zanim nadejdą uniemożliwiające to mrozy. Warto zdecydować się na zakup cebulek lilii drzewiastej, gdyż jest to roślina spektakularna, która na każdym zrobi ogromne wrażenie. W sklepie sklep.cebulekwiatowe.pl znajdziesz bardzo wiele różnych odmian tej rośliny.